Sposoby na odróżnienie oryginalnych butów Vans

Jednym z kryteriów, na podstawie których można określić czy dana marka należy do bardzo popularnych, poza oczywistymi zyskami firmy, jest ilość powstających podróbek. Im bardziej dany produkt jest pożądany przez masy, tym więcej firm będzie próbowało je podrobić. Jednym z takich przypadków jest firma obuwnicza Vans. Na rynku dostępna jest taka sama ilość oryginalnych butów Vans jak i ich tańszych „odpowiedników”.

Aby odróżnić buty Vans od ich chińskich podróbek należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pierwsza różnica zazwyczaj pojawia się w przypadku loga. Nazwa Vans pisana jest drukowanymi literami, przy czym od litery „V” powinna odchodzić pozioma linia przechodząca nad trzema kolejnymi literami. Kolejnym wyróżnikiem „prawdziwych” butów Vans jest metka. Zazwyczaj umieszczana jest z boku buta, obok przeszycia. Bardzo często sam wygląd metki wskazuje na podróbkę. Jest ona niechlujnie wykonana, napis natomiast wykonany jest inna czcionką graficzną.

Innymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę jest ogólny wygląd buta, jakość wykonania oraz cena. Nawet w przypadku portali akcyjnych typu Allegro nie możemy liczyć na to, że cena oryginalnego buta będzie kilkakrotnie niższa niż w sklepie. Podejrzanie niska cena powinna nas trzymać z daleka od zakupów. Ma to także swoje praktyczne uzasadnienie. Markowe buty Vans są wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Pozwala to na dłuższe użytkowanie butów oraz komfort ich noszenia, także w lecie, kiedy upały wpływają na stan wnętrza buta, a co za tym idzie, także naszej stopy.