Oxfordy damskie i męskie – hit tej wiosny

wyjątkowe oxfordówki na każdką okazję

Kupno modnych i wygodnych butów to nie lada wyzwanie. Tym bardziej w sezonie wiosennym, gdzie ta część garderoby jest dużo częściej eksploatowana, gdyż dużo więcej czasu spędzamy poza domem i na świeżym powietrzu. Na jakie buty warto postawić tej wiosny? Co proponują nam w tej kwestii magazyny modowe oraz sami projektanci? Oto kilka wskazówek.

  1. Projektanci stawiają na oxfordy
    Oxfordy znane wcześniej wyłącznie w modzie męskiej, teraz wiodą prym w kobiecych stylizacjach. Oxfordy to obuwie niezwykle oryginalne i nowoczesne – zerknij na www.patine.pl. Kojarzy się z elegancją, stylem oraz królewskim szykiem. Wiązane, na płaskiej podeszwie, występujące w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach są dopełnieniem każdej stylizacji (zarówno tej codziennej, jak i casualowej). Spokojnie można je łączyć z garniturami, eleganckimi spodniami, jak i zwiewnymi sukienkami czy ołówkowymi spódnicami. Dobrze wyglądają do koszul i marynarek, a latem – nawet do szortów i t-shirtów.
  2. Propozycje ze sklepów
    Jakie oxfordy będą modne tej wiosny? Bezapelacyjnie te w jasnych kolorach lub wręcz przeciwnie – mocnych wzorach i rzucających się w oczy printach. Z jednej strony warto postawić na kolory takie jak nude, beże, jasny róż, wszystkie odcienie szarości oraz jasną zieleń. Z drugiej strony, bardziej odważne osoby wybiorą obuwie w zwierzęce wzory (wszelkie panterki, zebry i gepardy będą mile widziane) oraz mocne akcenty w postaci pasków lub kropek.
  3. Buty, których się nie czuje
    Dzięki płaskiej podeszwie oraz dobrych materiałów z którego są wykonane, oxfordy cieszą się powodzeniem jako obuwie na co dzień. Przed ich zakupem, warto jednak dobrze je przymierzyć i sprawdzić, czy ich wykończenie lub elementy takie jak paski czy sznurówki nie obcierają nam stopy. Wpływa to znacznie na komfort noszenia oraz wygodę ich właściciela.