Oxfordy damskie i męskie – hit tej wiosny

wyjątkowe oxfordówki na każdką okazję

Kupno modnych i wygodnych butów to nie lada wyzwanie. Tym bardziej w sezonie wiosennym, gdzie ta część garderoby jest dużo częściej eksploatowana, gdyż dużo więcej czasu spędzamy poza domem i na świeżym powietrzu. Na jakie buty warto postawić tej wiosny? Co proponują nam w tej kwestii magazyny modowe oraz sami projektanci? Oto kilka wskazówek.

  1. Projektanci stawiają na oxfordy
    Oxfordy znane wcześniej wyłącznie w modzie męskiej, teraz wiodą prym w kobiecych stylizacjach. Oxfordy to obuwie niezwykle oryginalne i nowoczesne – zerknij na www.patine.pl. Kojarzy się z elegancją, stylem oraz królewskim szykiem. Wiązane, na płaskiej podeszwie, występujące w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach są dopełnieniem każdej stylizacji (zarówno tej codziennej, jak i casualowej). Spokojnie można je łączyć z garniturami, eleganckimi spodniami, jak i zwiewnymi sukienkami czy ołówkowymi spódnicami. Dobrze wyglądają do koszul i marynarek, a latem – nawet do szortów i t-shirtów.
  2. Propozycje ze sklepów
    Jakie oxfordy będą modne tej wiosny? Bezapelacyjnie te w jasnych kolorach lub wręcz przeciwnie – mocnych wzorach i rzucających się w oczy printach. Z jednej strony warto postawić na kolory takie jak nude, beże, jasny róż, wszystkie odcienie szarości oraz jasną zieleń. Z drugiej strony, bardziej odważne osoby wybiorą obuwie w zwierzęce wzory (wszelkie panterki, zebry i gepardy będą mile widziane) oraz mocne akcenty w postaci pasków lub kropek.
  3. Buty, których się nie czuje
    Dzięki płaskiej podeszwie oraz dobrych materiałów z którego są wykonane, oxfordy cieszą się powodzeniem jako obuwie na co dzień. Przed ich zakupem, warto jednak dobrze je przymierzyć i sprawdzić, czy ich wykończenie lub elementy takie jak paski czy sznurówki nie obcierają nam stopy. Wpływa to znacznie na komfort noszenia oraz wygodę ich właściciela.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.