Gdzie kupić wygodną koszulę do karmienia piersią?

Karmiąca piersią mama, zwłaszcza na początku, musi przystawiać dziecko na żądanie – również w nocy. Dziecko budzi się często, domagając się pokarmu i czułości. Jeśli mama chce ułatwić sobie opiekę nad wymagającym noworodkiem, powinna zaopatrzyć się w wygodne, dedykowane mamom koszule do karmienia.

Koszula nocna do karmienia – maksimum komfortu dla młodej mamy

Jak szybko przystawić dziecko do piersi także w nocy, kiedy maluch budzi się z płaczem i domaga jedzenia? Standardowa koszula czy piżama będzie sporą przeszkodą – kobieta będzie musiała się sporo nagimnastykować, żeby przystawić dziecko, nie rozbierając się. Tymczasem w sklepach dostępne są dedykowane mamom koszule nocne z zapięciem w okolicy dekoltu. Dzięki niemu mama może szybko odsłonić pierś i uspokoić niemowlę. Wystarczy odpiąć zamek czy guziczki, by wystawić pierś, bez konieczności obnażania się.

Gdzie kupić dobrej jakości nocną koszulę do karmienia?

Jeśli koszula do karmienia (np. taka https://www.biustonoszedokarmienia.pl/koszule-nocne-ciazowe-do-karmienia) ma się dobrze sprawdzić, musi mieć nie tylko zapięcie przy dekolcie, ale i wygodny krój, miękki, przyjemny w dotyku materiał, ładne wykończenie. Idealna koszula do karmienia będzie lekka, przewiewna, nie będzie krępować ruchów.
Poszukując nocnej odzieży dla mamy noworodka, warto wybrać się do sklepu dedykowanego mamom, ale i do sieciówek. Warto zajrzeć także do sieci – wiele sklepów internetowych specjalizuje się w odzieży, również tej nocnej, dla mam karmiących piersią. Wybór koszul i piżam jest w nich coraz większy, zarówno jeśli chodzi o krój, jak i wzornictwo.